Türkiye'nin Makine Üreticileri

10 / 14 / 20

Ülkemiz makine üretimi ve ihracatı konusunda güçlü bir potansiyel barındırıyor. Türkiye'de makine üretimi yapan belli başlı makine üreticisi firmaların listesini hazırladık. 

Arı Makine

Arı Makine üretimini üstlendiği tüm makinelerin tamamını kendi mühendisleri tarafından projelendirilip, uzun AR-GE çalışmalarının sonunda üretim sürecine geçmektedir. Et işleme makinelerinin haricinde, konusuyla ilgili kendisini ispat etmiş Avrupa markalarının Türkiye ve Ortadoğu temsilciğini yürüten Arı Makine, ürün yelpazesini en üst noktaya getirerek konuyla ilgili tüketici segmentinde tüm ihtiyaçları karşılayabilecek ürün gamına sahip olmayı bir ilke olarak kabul etmiştir. Arı Makine, et işleme ve entegre et tesislerinin ihtiyaç duyabileceği her türlü üretim ekipmanları konusunda tüketiciye çözüm sunabilmesi özelliği ile dünyanın sadece birkaç sayılı markası arasındadır. Bu özelliği ile haklı olarak da Türkiye'nin en büyük et işleme makineleri üreticisi konumundadır.

Best Makine

1999 senesinde 25m2'lik bir alanda, cam işleme makinası üretimi amacıyla kurulmuştur. Sağlam alt yapısı, %100 Türk mühendisliği ve iş gücünün yanı sıra yerel kaynakları etkili şekilde değerlendirerek kısa zamanda sektöründe lider konuma yerleşmiş ve günden güne teknolojisini ve ürün çeşitliliğini arttırmıştır. Isı yalıtımlı cam imalat makinaları konusunda, kuruluşundan bu yana kalitesinden ödün vermeden müşterilerine en kaliteli hizmeti, en ekonomik fiyatlarla vermeyi hedefleyen Best Makine bugün Kocaeli Dilovası'nda 6.000 m2'lik alanda çalışmalarına devam etmektedir.

Doğan Makine

Adana ilinde halı yıkama ve oto yıkama makineleri üretimi yapmaktadır. Özellikle ihracat konusunda Türkiye’de ilk sıralarda yer almaktadır. Halı yıkama makinelerinde devamlı olarak kendini yenileyen ve yeniliklerin takipçisi olan Doğan Makine sektörde zirve olmaya devam ediyor. Ürünlerimiz - Tam otomatik halı yıkama makinesi- Tam otomatik yorgan yıkama makinesi- Halı sıkma makineleri- Hav alma makineleri- Tam otomatik paketleme makineleri- Sanayi tipi halı yıkama makineleri

Erda Etiketleme Makineleri

1994 yılında kurulan ERDA BİLİMSEL ARAŞTIRMA EĞİTİM HİZMETLERİ LTD. ŞTİ. İtalya’nın en önde gelen etiketleme makinaları imalatçısı ALTECH ile 1995 yılından beri geliştirilen iş birliği neticesinde bugün sektörde teknik yeterliliği en üst düzeyde olan firmalar arasındadır. 36 ülkede 900 firmanın 2500 makina alımında ERDA’yı tercih etmesi bunun en açık göstergesidir. 1997 yılına kadar ALTECH etiketleme makinalarının ithalatını yapan ERDA, 1997 yılından itibaren ithalatın yanı sıra özgün tasarımlar ile etiketleme makinalarının imalatına başlamıştır. ERDA imalatı etiketleme makinalarında ALTECH'in üstün teknoloji ürünü mikroprosesör kumandalı step motorlu etiketleme modülleri kullanılmaktadır. Türkiye'de yapılan 2 uygulamada step motorlu etiket ilerleme sistemi ile 80.000 adet/saat kapasiteye ulaşılmıştır.

Kota Makine

Kota Makine San. Tic. Ltd. Şti. 1991 yılında manuel ambalaj makinelerinin üretimi ile ambalaj ve paketleme sektörüne giriş yapmıştır. Firma, kuruluşundan 2 yıl sonra ise shrink makinelerinin üretimine başlamış ve bu alanda uzmanlaşmaya gitmiştir. 2018 yılı itibariyle 30 çalışanı ve 2500 m2 üretim ve idari alanı ile müşterilerine hizmet vermektedir. Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları ile kısa zamanda sektöründe en iyi üretici ve sektörü takip eden değil, kendisi takip edilen bir firma ve marka haline gelmiştir. Çok çeşitli sektörlere hitap eden firmamızın ürün grubunda “Kota Pack” markası ile 40’ın üzerinde farklı model ve çeşitli manuel kapaklı shrink makineleri, yarı otomatik L kaynak shrink makinesi, sürekli yapıştırma teknolojisine sahip yüksek kapasiteli shrink makineleri üretmektedir. Ayrıca firmaların üretim hatlarını daha hızlı ve kaliteli ambalaj yapmalarını sağlayacak projeler ve alternatif çözümler sunmaktadır.

Sitemizde ve uygulamamızda çerezler kullanılmaktadır. Buradan İnceleye Bilirsiniz..